updated 10:57 AM UTC, Jul 17, 2019

СПИСАК СТУДЕНАТА КОЈИ СУ ОСТВАРИЛИ ПРАВО НА СТУДЕНТСКУ СТИПЕНДИЈУ И ЈЕДНОКРАТНУ ФИНАНСИЈСКУ ПОМОЋ ПО ОСНОВУ РАСПИСАНОГ ЈАВНОГ КОНКУРСА ОПШТИНЕ ЖИТИШТЕ

Општина Житиште и током 2019. године улаже у образовање и пружа подршку студентима који су током претходне школске године постигли изузетне резултате, као и финансијску помоћ студентима слабијег материјалног стања. Потрудили смо се да финансијски подстрек који пружамо студентима са територије наше општине буде готово идентичан републичком стандарду и неизмерно се радујемо њиховим успесима. У току наредне недеље, у згради Општинске управе Житиште (Цара Душана 15, Житиште) студентима који су остварили право на општинске стипендије и финансијску помоћ биће додељени уговори о стипендирању и решења о једнократној финансијској помоћи.


Стручна Комисија је извршила проверу свих пријава по Конкурсу, након чега је установљено да 23 студента испуњавају услов за стипендију, док је право на једнократну финансијску помоћ остварило 45 студената. Стипендија износи 8.400,00 динара месечно у трајању од десет месеци у континуитету, а једнократна финансијска помоћ износи 29.000,00 динара.


Списак студената којима је по конкурсу одобрена студентска стипендија за школску 2018/19:


1.    Чорба Емил, Торда, Академија уметности Нови Сад, III година,
2.    Болорин Сава, Српски Итебеј, ВТШСС Зрењанин, II година,
3.    Дапчевић Миња, Б. Карађорђево, Пољопривредни Нови Сад, III година,
4.    Миливојевић Катарина, Р.Тополовац, Рударско-геолошки Београд, III година,
5.    Николић Драгана, Честерег, ТФ „Михајло Пупин“ Зрењанин, IV година,
6.    Чикош Даниел, Торда, Филозофски Нови Сад, III година,
7.    Медић Јована, Банатско Карађорђево, ФТН Нови Сад, II година,
8.    Прстојевић Драгица, Међа, ВПШСС Нови Сад, III година,
9.    Зубац Јелена, Р.Тополовац, ТФ „Михајло Пупин“ Зрењанин, IV година,
10.    Бељић Јована, Житиште, ВТШСС Зрењанин, III година,
11.    Бикић Ивана, Б.Карађорђево, Медицински Нови Сад, VI година,
12.    Гутеша Ања, Б.Карађорђево, ФТН Нови Сад, IV година,
13.    Чилег Кристина, Нови Итебеј, ФТН Нови Сад, I МАС,
14.    Карановић Јелена, Хетин, Правни Нови Сад, III година,
15.    Спасојевић Ана, Међа, ТФ „Михајло Пупин“ Зрењанин, II година,
16.    Томић Глориа, Торда, Филозофски Нови Сад, IV година,
17.    Стојановић Наташа, Житиште, Правни Нови Сад, I МАС,
18.    Чапо Габриела, Нови Итебеј, Природно математички Нови Сад, IV година,
19.    Игњатов Наталија, Житиште, Економски Суботица, III година,
20.    Лемајић Анастасија, Житиште, Филозофски Нови Сад, I МАС,
21.    Праштало Иван, Житиште, Филолошки Београд, ИВ година,
22.    Мазалица Милица, Банатско Вишњићево, ТФ „Михајло Пупин“ Зрењанин, I МАС,
23.    Гверић Раде, С.Итебеј, ТФ „Михајло Пупин“ Зрењанин, III година,


Списак студената којима је по конкурсу одобрена једнократна финансијска помоћ за школску 2018/19:


1.    Косановић Драгана, Житиште, ВШСС за образовање васпитаћа Кикинда
2.    Жигић Ивана, Хетин, Економски Београд
3.    Драгичевић Анастасија, Равни Тополовац, ТФ „Михајло Пупин“ Зрењанин
4.    Чонти Никола, Српски Итебеј, Пољопривредни Нови Сад
5.    Ковачевић Александар, Честерег, Правни Нови Сад
6.    Лекић Александар, С.Итебеј, Православни богословски Београд
7.    Шајти Кристина, Нови Итебеј, ТФ „Михајло Пупин“ Зрењанин
8.    Лојпур Зорана, Равни Тополовац, Филозофски Нови Сад
9.    Делић Александра, Банатски Двор, Пољопривредни Нови Сад
10.    Сворцан Милана, Банатски Двор, ВШСС Кикинда
11.    Половина Чедомир, Житиште, ВТШСС Зрењанин
12.    Бокић Лазар, Житиште, ФПН Београд
13.    Јашин Ивана, Српски Итебеј, Пољопривредни Нови Сад
14.    Стан Дамир, Торак, Економски Нови Сад
15.    Дукић Милица, Честерег, ФТН Нови Сад
16.    Ђурица Маријана, Равни Тополовац, ПМФ Нови Сад
17.    Мартин Давид Самуел, Торак, Економски Суботица
18.    Шаму Анико, Торда, Пољопривредни Нови Сад
19.    Јошић Мирјана, Торак, ТФ „Михајло Пупин“ Зрењанин
20.    Новаковић Јасмина, Б. Вишњићево, Факултет за спец.едукацију и рехабилитацију Београд
21.    Сарић Миљана, Равни Тополовац, Пољопривредни Нови Сад
22.    Жигић Дајана, Хетин, Економски Београд
23.    Кнежевић Ратко, Честерег, Висока Хотелијерска школа Београд
24.    Далмација Лука, Честерег, Економски Суботица
25.    Плећаш Олгица, Б. Карађорђево, Пољопривредни Нови Сад
26.    Секула Алберт, Хетин, ФТН Нови Сад
27.    Борчић Драгана, Б. Карађорђево, ТФ „Михајло Пупин“ Зрењанин
28.    Мијатовић Јован, Житиште, ТФ „Михајло Пупин“ Зрењанин
29.    Прибичевић Дијана, Честерег, ВТШСС Зрењанин
30.    Медић Смиља, Б.Карађорђево, ФТН Нови Сад
31.    Рожи Зита, Торда, ПМФ Нови Сад
32.    Марковић Александра, Б.Вишњићево, ТФ „Михајло Пупин“ Зрењанин
33.    Боснић Зорица, Б.Карађорђево, Филозофски факултет Нови Сад
34.    Аџић Арсен, Међа, Војна академија Београд
35.    Зорић Милана, Житиште, Филозофски факултет Нови Сад
36.    Раилић Дајана, Житиште, Пољопривредни Нови Сад
37.    Булаја Димитрије, Житиште, ФТН Нови Сад
38.    Карановић Рада, Хетин, Економски Нови Сад
39.    Петровић Никола, Честерег, ВТШСС Зрењанин
40.    Далмација Анђела, Честерег, Филозофски факултет Нови Сад
41.    Мартинов Бојана, Р.Тополовац, ВТШСС Зрењанин
42.    Тривуновић Божана, Б.Двор, Медицински Београд
43.    Чипа Емеше, Торда, ПМФ Нови Сад
44.    Дапчевић Жељана, Б.Карађорђево, Филолошки Београд
45.    Мајсторовић Илија, Б.Карађорђево, ТФ „Михајло Пупин“ Зрењанин